Stop – BE ndalon hyrjen e shqiptareve, Austria e Holanda rihapin shtepite publike! (1 Korrik 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – BE ndalon hyrjen e shqiptareve, Austria e Holanda rihapin shtepite publike! (1 Korrik 2020)

Me një këngë për nisjen e muajit korrik nis emisioni i sotëm.BE miratoi listën e vendeve, që lejohen të hyjnë nga sot në vendet e unionit, por Shqipëria përjashtohet nga kjo listë.Nga ana tjetër Austria dhe Holanda rikthejnë sot funksionimin e shtëpive publike, si një aktivitetet më të prekura nga pandemia e koronavirusit.Një qytetar në Vienë u dënua me 500 euro gjobë, për shkak se lëshoi gazra në prani të policisë. Kryeministri Rama ishte dje në Kosovë dhe në takimin me nënkryetaren e parlamentit Vjosa Osmani, Rama është i vetmi, që nuk mban maskë mbrojtëse.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *