Stop-13 vite nuk merr dot pensionin e posacem. (01.02.2019) – Stop
KLIPET

Stop-13 vite nuk merr dot pensionin e posacem. (01.02.2019)

Luftulla Peza i është drejtuar emisionit “Stop”, pasi prej 13 vjetësh, nuk merr dot pensionin e posacëm, të aprovuar nga institucionet.Ai ka titullin “profesor” dhe ka punuar 40 vjet në Institutin e Gjeologjisë në Tiranë.Prej 10 vjetësh punon në Ceki si studiues.Në vitin 2005, Instituti i Gjeologjisë i propozoi Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë një pension të posacëm për Luftulla Pezën. Kërkesa asaj kohe, por edhe më vonë në vitin 2013 i shkoi Këshillit të Ministrave, por sërish Peza nuk mundi të marrë atë, që i takon.E vetmja gjë, që i ka mbetur, është të bëjë publike kërkesën e tij.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *