Spartak Ngjela: Politika serbe e sëmurë, kanë kompleks inferioriteti me shqiptarët – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

Spartak Ngjela: Politika serbe e sëmurë, kanë kompleks inferioriteti me shqiptarët

Avokati Spartak Ngjela deklaroi se politika serbe është e sëmurë, për faktin se ata kanë kompleks inferioriteti me shqiptarët.

Në një intervistë për Euronews Albania, Ngjela u shpreh se shpërbërja e Jugosllavisë dhe krijimi i Serbisë, solli këtë sëmundje në politikën serbe.

“Politika serbe është e sëmurë. Ka qenë e sëmurë që në kohën e Titos, por ai i dominonte me personalitetin e tij, kur ishte Jugosllavia, nuk i linte këta, nuk kishin kurajo. Prishja e Jugosllavisë dhe krijimi i Serbisë, solli në fuqi sëmundjen shekullore të tyre, janë të sëmurë ata, është politikë e sëmurë, të gjithë e kanë me Shqipërinë.

Pse? Ndjejnë kompleks inferiorieti në funksion historik. Kanë kompleks inferioriteti me shqiptarët. Nuk le gjë çdo ditë shan shqiptarët. Injorantë. Shqiptarët nuk e vrasin mendje fare për ta. Kanë dy shtete sot? Pse? Se janë të marrë ata”, theksoi Ngjela.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *