SPAK kërkon rinisjen e gjykimit, ja kush është gjyqtarja që do shqyrtojë çështjen për Fatmir Mediun – Stop
Lajme, Të Gjitha

SPAK kërkon rinisjen e gjykimit, ja kush është gjyqtarja që do shqyrtojë çështjen për Fatmir Mediun

Saida Dollani është gjyqtarja që do të shqyrtojë çështjen për Fatmir Mediun në Apelin e Posaçëm.

Çështja do të shqyrtohet nga kjo gjyqtare e vetme.

SPAK kërkon revokimin e vendimit të Gjykatës së Lartë dhe rinisjen e gjykimit për ish-ministrin e Mbrojtjes për akuzën e shpërdorimit të detyrës në lidhje me tragjedinë e Gërdecit ku nga shpërthimi i punishtes së demontimit të armëve mbetën 26 të vrarë dhe qindra të plagosur.

Ndërkohë çështja do të shqyrtohet në dhomë këshillimi. Seanca është caktuar më datë 17 shtator ora 10:00.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *