Skandali/ fiton testamentin si trashegimtare e vetme me dokumente false-Stop-9 Qershor 2021 – Stop
Të Gjitha

Skandali/ fiton testamentin si trashegimtare e vetme me dokumente false-Stop-9 Qershor 2021

Denoncimi i rradhës vjen nga Elbasani, nga disa familjarë, që pretendojnë, se janë përjashtuar nga testamenti me falsifikime nga ana e noteres, në mënyrë, që përfituese e vetme, të ishte Afërdita Musmuca.Historia e pasurisë vjen nga e ndjera Ismete Musmuca, e cila ka qenë vajzë e vetme e një familjeje shumë të pasur dhe me shumë prona në qytetin e Elbasanit.Një prej trashëgimtarëve të Ismetes, i cili vuan nga problemet mendore, Fatmir Musmuca, jeton në kushte ekstreme dhe ushqehet në mencat sociale të Bashkisë Elbasan.Testamenti problematik u përpilua në vitin 2011 nga noterja Majlinda Lato dhe në prani të avokatit Unitet Dedja në shtëpinë e të moshuarës. Verifikimi i raportit, që shoqëron testamentin, që vërteton, se Ismete Musmuca ka qenë e aftë juridikisht për të lëshuar testamentin, rezulton i falsifikuar, për pasojë është i pavlefshëm.Gazetari i “Stop”mundi të takojë përfituesen e vetme të testamentit, Afërdita Musmuca, e cila bëri bllof, duke deklaruar, se testamenti është bërë në zyrën e noteres, kur kjo e fundit pohon, se është bërë në shtëpinë e të moshuarës.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *