Shqiptari thyen rekord në Itali, arrestohet dy herë brenda 7 orëve – Stop
Bota, Të Gjitha

Shqiptari thyen rekord në Itali, arrestohet dy herë brenda 7 orëve

Një shqiptar në Rimini ka vendosur një rekord të ri për drejtësinë në Itali natën mes të mërkurës dhe të enjtes.

Ai fillimisht arrestohet në orën 21:00  dhe u vendos në arrest shtëpie. Ai përfundoi në pranga vetëm 7 orë më vonë dhe këtë herë u ndalua në komisariat, në pritje të dënimit.

Por si ndodhi gjithçka?

Policia e Riminit arrestoi një të ri shqiptar për veprën penale të Rezistencës dhe plagosjes personale të një funksionari publik, dëmtim të rëndë dhe shmangie. Konkretisht, në orën 21.20, Departamenti i Parandalimit të Krimit të Lombardisë, i bashkuar në Komisariatin e Policisë së Rimini, ndërhyri në Piazza Cesare Battisti për të shuar një sherr mes dy burrave, pasi e dashura e njërit prej të dyve ishte ngacmuar verbalisht.

I dashuri i vajzës u shfaq menjëherë shumë i shqetësuar si ndaj djalit tjetër ashtu edhe ndaj agjentëve. I riu për shkak të ngjarjeve të ndodhura iu nënshtrua masës së arrestit shtëpiak në banesën e tij në Bellaria në pritje të procedurave.

Shqiptari, pavarësisht detyrimit që i ishte ngarkuar, në orët e para të mëngjesit të 8 shtatorit, pikërisht në orën 4.01, eci i qetë në Viale Regina Elena drejt Ricciones, disa kilometra larg shtëpisë së tij. Një makinë policie gjatë shërbimit patrullues e ka vënë re dhe e ka njohur se personi që pak orë më parë ishte shoqëruar në banesën e tij me detyrimin për të qëndruar aty. Më pas ai u arrestua sërish dhe u ndalua në komisariat në pritje të dënimit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *