Shqipëria tjetër rekord negativ, rreth 400 raste të reja me COVID-19 në 24 orë. – Stop
Lajme, Të Gjitha

Shqipëria tjetër rekord negativ, rreth 400 raste të reja me COVID-19 në 24 orë.

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 396 raste të reja me COVID-19 në 1725 teste të kryera. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 4 persona kanë humbur jetën për shkak të virusit ndërkohë që janë shëruar 105 pacientë.

“Aktualisht në 3 spitalet COVID, po trajtohen 338 pacientë, 13 në terapi intensive nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar.

Me gjithë përpjekjet e mjekëve, ne 24 orët e fundit, kanë humbur jetën 4 qytetarë me Sars-Cov2 pozitiv në spitalet COVID: një 64 vjeçar nga Vlora, një 65 vjeçar nga Fier, një 81 vjeçar dhe një 84 vjeçare nga Tirana, me sëmundje bashkëshoqëruese”, informon Ministria e Shëndetësisë.

Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki:

278 raste në Tiranë, 15 raste në Durrës, nga 11 raste në Elbasan dhe Pukë,

9 raste në Lushnje, 8 raste në Shkodër, Sarandë,

6 raste në Korçë, Kukës, Mallakastër, Gjirokastër,

5 raste në Fier, Tepelenë, Dibër,  4 raste në Përmet,

3 raste në Lezhë dhe Peqin,  2 raste në Delvinë,

1 rast në Krujë, Kavajë, Vlorë, Mirditë, Pogradec.

COVID-19 – Statistika (4 Nëntor 2020)

Raste të reja ditore                                         396

Të shëruar ne 24 orë                                      105

Të shtruar në spitale                                       338

Humbje jete në 24 orë                                      4

Testime ditore                                                 1725

Testime totale                                                131.547

Raste pozitive                                                22.300

Raste të shëruara                                          11.578

Raste Aktive                                                   10.186

Humbje jete                                                     536

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *