Shperdorim i detyres nga OPGJ! – Stop
KLIPET

Shperdorim i detyres nga OPGJ!

Stop sjell në vëmendje një procedurë të shpalljes në kërkim të shtetasit Kristaq Kotro, i cili është dënuar me 4 muaj burg për një vepër penale të lehtë. Në këtë procedurë provohet abuzimi dhe shpërdorimi i detyrës nga ana e OPGJ Martin Pali dhe një zyrtar i lartë i sistemit të drejtësisë. Të dy kanë favorizuar Kristaq Kotron, duke mos e shpallur në kërkim fillimisht brenda vendit dhe më pas edhe ndërkombtar.Për pasojë Kotro mundi t’i shmangej drejtësisë.

Dëshmitarja tregon nëpërmjet kameras së fshehtë, sesi Martin Pali e ka favorizuar Kristaqin, duke përmendur edhe para të dhëna përmes avokatit të Kristaqit.Dëshmitarja tregon, se ai ka njohje dhe paguan edhe një zyrtar ku paguan të lartë në sistemin e drejtësisë, që dyshohet se punon në Prokurorinë e Përgjithshme. Ajo jep detaje, se kur ky zyrtar është takuar me Kristaqin, në kohën, kur ky i fundit ishte në kërkim. Takimi sipas saj, është bërë në një fshat të Greqisë në kufi me Gjirokastrën.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *