Selami Jenisheri: Nëse më ofrojnë postin e presidentit, e pranoj direkt – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Selami Jenisheri: Nëse më ofrojnë postin e presidentit, e pranoj direkt

Pyetjes a do të pranonte nëse do t’i jepej mundësia të bëhej president, Selami Jenisheri iu përgjigj pozitivisht. Në studion e emisionit “Të Paekspozuarit”, deputeti Jenisheri tha se janë disa reformat që do të bënte.

Unë do ta pranoja. Nëse më bëhet kjo ofertë, do ta pranoja sepse do të bëja shtetin shqiptar të drejtohej nga një qeveri me profesorë doktorë. Do të dënoja me ligj gjyqtarët që japin dënime të padrejta, 3-10 vjet burg. Do të vija ligjin e detektivit privat. E kam propozuar vetë dhe PS e hodhi poshtë se nuk do që të kontrollohen zyrtarët. Unë nuk e kam frikë burgun, prandaj e propozoj.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *