Sekuestrohen 2 armë, municione luftarake dhe kanabis, 6 persona në pranga – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Sekuestrohen 2 armë, municione luftarake dhe kanabis, 6 persona në pranga

Forcat e Drejtorisë së Policisë Durrës kanë zhvilluar kontrolle intensive për rritjen e parametrave të sigurisë dhe goditjen e paligjshmërisë. Policia ka sekuestruar 2 armë zjarri (pushkë), municion luftarak, 1.3 kg lëndë narkotike cannabis sativa, teksa ka vënë në pranga 6 persona

Në Krujë, bazuar në informacionet e siguruara se 1 shtetas posedonte armë zjarri në banesë dhe kishte tendencë për kultivim të bimëve narkotike, strukturat e DVP Durrës, në bashkëpunim me Komisariatet e Policisë Durrës dhe Krujë, lokalizuan dhe arrestuan në flagrancë për veprat penale “Armëmbajtja pa leje” dhe “Kultivim i bimëve narkotike”, shtetasin M. D., 47 vjeç, banues në Krujë dhe për veprën penale “Moskallëzim krimi”, shtetasin M. N., 48 vjeç, banues në Manzë, Durrës.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *