Sali Berisha kujton vizitën e Presidentit Bush në Tiranë: Ditë historike në marrëdhëniet miqësore mes Shqipërisë dhe SHBA – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Sali Berisha kujton vizitën e Presidentit Bush në Tiranë: Ditë historike në marrëdhëniet miqësore mes Shqipërisë dhe SHBA

Teksa kanë kaluar 13 vite nga vizita e Presidentit të SHBA, George W. Bush në Tiranë, Sali Berisha e ka përkujtuar duke publikuar një video në Facebook.

Berisha shkruan se vizita e Bush ishte një ditë historike në marrëdhëniet miqësore mes Shqipërisë dhe SHBA.

Kujtojmë se Berisha u shpall nga Departamenti Amerikan i Shtetit disa javë më parë ‘non grata’ duke u akuzuar nga Sekretari amerikan i SHtetit, Antony Blinken për përfshirje në korrupsion.

Berisha ka vendosur që këtë të fundit ta padisë në Francë për shpifje.

STATUSI NGA SALI BERISHA

Nje dite historike ne marredheniet miqesore midis Shqiperise dhe Shteteve te Bashkuara te Amerikes!

Visita e Presidentit George W. Bush ne Shqiperi. sb

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *