Rama përjashtoi kryebashkiakun nga PS, Basha: Kokë turku, peshku qelbet nga koka – Stop
Lajme, Të Gjitha

Rama përjashtoi kryebashkiakun nga PS, Basha: Kokë turku, peshku qelbet nga koka

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit, Edi Rama në mbledhjen e zhvilluar sot me kryebashkiakët e vendit.

Basha shkruan në një status në twitter se kreu i qeverisë po lan duart me një kryebashkiak të korruptuar teksa thekson se peshku qelbet që nga koka. Me këtë shprehje kreu i opozitës do të thotë se korrupsioni nis nga vetë kryeministri Rama.

“Mund të lash duart me një kryebashkiak të korruptuar apo të bësh koka turku bedelët e tu në atë sallë, por shqiptarët e dinë mirë se PESHKU QELBET NGA KOKA!”, shkruan Basha.

Kryeministri Rama ditën e sotme tha se kryebashkiaku i Lushnjes i arrestuar nga SPAK, Fatos Tushe, do të shkarkohet nga detyra dhe përjashtohet nga Partia Socialiste teksa shtoi se PS nuk është zyrë avokatie për të akuzuarit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *