Rama dhe Abazoviç mbërrijnë në Kiev, merren në mbrojtje nga ushtria e Ukrainës – Stop
Lajme, Të Gjitha

Rama dhe Abazoviç mbërrijnë në Kiev, merren në mbrojtje nga ushtria e Ukrainës

Rama dhe Abazoviç mbërrijnë në Kiev, rrethohen nga ushtria e UkrainësKryeministri Edi Rama së bashku me homologun e tij malazez, Dritan Abazoviç kanë mbërritur në Kiev. Lajmi bëhet i ditur nga Abazoviç përmes një postimi në Twitter.

Të dy kryeministrat do të takohen me presidentin Zelensky dhe Kryeministrin ukrainas si dhe do të vizitojnë disa nga zonat më të goditura nga luftimet.

“Mbërritëm në Kiev me Edi Ramën për të ofruar mbështetje të sinqertë për qytetarët e saj në mbrojtjen e të drejtës për liri.

Mali i Zi do të vazhdojë të ndihmojë Ukrainën në këtë kohë të vështirë dhe katastrofë humanitare”, shkruan Abazoviç në Twitter.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *