Rama: Askush nuk e ka kuptuar më mirë Ballkanin se kancelarja Merkel – Stop
Lajme, Të Gjitha

Rama: Askush nuk e ka kuptuar më mirë Ballkanin se kancelarja Merkel

Kryeministri Edi Rama tha askush nuk ka bërë për rajonin e Ballkanit pas luftë më shumë së kancelarja gjermane dhe askush nuk e ka kuptuar këtë rajon me mirë se kancelarja gjermane,

Në konferencën e përbashkët për shtyp me kancelaren gjermane Angela Merkel nga ambientet e ‘Tirana Business Park’ kreu i qeverisë u shpreh se Procesi i Berlinit është një iniciativë largpamëse.

“Arritja më e madhe e Procesit të Berlinit është vendosja e një fryme bashkëpunimi, bashkëveprimi dhe e sensit të të ardhmes së përbashkët”, tha Rama.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *