Protesta e bluzave të bardha/ Manastirliu: Mjekët janë aseti ynë, kërkesat e tyre do plotësohen – Stop
Të Gjitha

Protesta e bluzave të bardha/ Manastirliu: Mjekët janë aseti ynë, kërkesat e tyre do plotësohen

Është mbyllur pas rreth dy orësh takimi që një përfaqësi e sindikatës së mjekëve zhvilloi sot në ambientet e kryeministrisë me ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Në një dalje për mediat pas këtij takimi kreu i sindikatës së punonjësve të shërbimit shëndetësor, Gentian Stroni u shpreh optimist teksa tha se kërkesat e tyre ishin vlerësuar si të drejta nga ana e qeverisë dhe shtoi se duke nisur nga java tjetër do të nisë ngritja e grupeve të punës dhe organizimi i tryezave me përfaqësues të sindikatës dhe të qeverisë për të adresuar secilën prej tyre.

“Nga e mërkura dhe e enjtja do të kemi grupet tona të punës dhe për të arritur në përfundimet që ne do të donim të ishim. Pra, do të jetë pjesë e një tavoline tjetër dhe në grupe më të vogla për detaje për secilën nga kërkesat tona”, tha z. Stroni..

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *