Prizren/Kandidatit te kualifikuar i zhdukin dosjen e masterit ne konkurim! – Stop – 13 Nentor 2020 – Stop
Të Gjitha

Prizren/Kandidatit te kualifikuar i zhdukin dosjen e masterit ne konkurim! – Stop – 13 Nentor 2020

Për rastin e Shkumbin Miftarit, me master në fizarmonikë por i papaunë prej 4 vjetësh, i jemi drejtuar Drejtorisë Komunale të Arsimit, Inspektoriatit të Punës dhe Komunës Prizren.Të gjithë zyrtarët e këtyre institucioneve u shmangën nga përgjegjësia, duke u bërë palë me tre procedurat e konkurimit për një vend pune si mësues fizarmonike. Ndërsa drejtoresha e DKA Prizren, nxorri pretendimin, se Shkumbin Miftari në konkursin e tretë, nuk e kishte të noterizuar diplomën e masterit, procedurë, që ai e ka bërë që në vitin 2018. Kur e pëballim me këtë fakt, drejtoresha dhe juristja thonë, se në dosjen e Shkumbinit, ky dokument nuk ekziston.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *