“Paguaj faturën çdo muaj” qytetari një muaj pa ujë – Stop
KLIPET

“Paguaj faturën çdo muaj” qytetari një muaj pa ujë

Më 19 tetor 2020 transmetuam rastin e banorëve të Kamzës, që ankoheshin, se nuk kishin ujë, pas investimit të ri. Në atë kohë, emisioni “Stop” e zgjidhi këtë problem.Historia përsëritet në këtë zonë, por kësaj radhe në lagjen 5, në rrugën “Sali Berisha”.Klodian Zajmi, shprehet, se ka mbi një muaj pa ujë, që pas projektit të ri të ujësjellës-kanalizimeve Kamëz. Klodiani thotë, se është taksapagues i rregullt, por paguan ujin aforfe.Ai ka vajtur dhe është ankuar në zyrën e ujësjellësit, por vetëm ia kanë shtyrë zgjidhjen. Edhe teknikët, të njëjtën përgjigje i kanë dhënë.

Pas qytetarit Klodian Zajmi, gazetarja e “Stop”, shkon në zyrat e ujësjellës kanalizimeve Kamëz për problemin e mungesës së ujit. Inxhinieri Edison Kolgjini, premton sërish ta shohë të nesërmen situatën, por pas këmbënguljes së gazetares së Stop, shkon po atë ditë.Të nesërmen në zonë shkoi grupi i punimeve, për të gjetur dhe zgjidhur defektin.Klodian Zajmi falenderon emisionin “Stop” për zgjidhjen e mugesës së ujit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *