OSHEE e mbifaturon me 2-fishin, Stop zgjidh problemin e qytetarit – Stop
KLIPET

OSHEE e mbifaturon me 2-fishin, Stop zgjidh problemin e qytetarit

Jemi në zonën e Freskut në Tiranë, për problemin e zotit Manush Shehi, i cili prej 2 vitesh ka një biznes furre buke. Në mars 2020 fatura për furrës e bukës i është llogaritur me 2-fishin e cmimit nga 7.6 lekë në 14 lekë për kë. Ai ka bërë ankesë, por nuk ka marrë përgjigje nga zyrat e OSHEE-së. Gazetarja e “Stop” mori kontakt me Drejtorinë Qendrore të OSHEE-së dhe pas ndërhyrjes sonë, u bë i mundur sistemimi i faturave. Zyrtarisht qytetari u bë kreditor në OSHEE dhe tani është institucioni debitor ndaj tij.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *