“Omicron”/ Apeli i Faucit: Anuloni festat në natën e Vitit të Ri! Unë do të qëndroja larg tyre – Stop
Bota, Të Gjitha

“Omicron”/ Apeli i Faucit: Anuloni festat në natën e Vitit të Ri! Unë do të qëndroja larg tyre

Anthony Fauci, këshilltari shëndetësor i Shtëpisë së Bardhë, ka rekomanduar qëndrimin larg festave.

Ndërsa ka shprehur shqetësimin për përhapjen e variantit “Omicron”, ka bërë thirrje për anulimin e festave në natën e Vitit të Ri.

“Unë do të doja të qëndroja larg tyre. Ua kam thënë vazhdimisht qytetarëve që nëse janë vaksinuar dhe me dozë përforcuese dhe qëndrojnë me familjen kjo është në rregull.

Por kur flasim për një festë në natën e Vitit të Ri ku janë më shumë se 30, 40 apo 50 njerëz që festojnë atëherë këtu situata mund të jetë më shqetësuese. Unë do të rekomandoja qëndrimin larg festave”, ka thënë ai.

Nga ana tjetër, mjekët gjithashtu bëjnë thirrje që qytetarët të vaksinohen për të parandaluar përhapjen e virusit. Kujtojmë se SHBA ka regjistruar shifra të larta të rasteve të reja me COVID-19.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *