“Nuk e perfiton kempin” 88 vjecarja me tropmpoze ne meshire te fatit! – Stop
KLIPET

“Nuk e perfiton kempin” 88 vjecarja me tropmpoze ne meshire te fatit!

Shpesh kemi trajtuar në “Stop” problematika, që lidhen me mospërfitimin e pagesave të paaftësisë apo kempit. Këtë herë jemi ndalur në fshatin Rrilë të Lezhës, pasi zonja Prende Gjoni, edhe pse prej 3 vitesh vuan nga tromboza, nuk ka arritur të jetë përfituese e kempit.Angje Gjoni tregon, se vjehrra e saj 88 vjecare prej 3 vitesh nuk mund të lëvizë dhe as të flasë. Ajo ka nisur të bëjë dokumentacionin për përfitimin e statusit të paraplegjisë në nëntor të vitit 2019 dhe i ka nisur në Lezhë, ngalu janë nisur drejt Tiranës. Sipas komisionit rajonal të Lezhës, zonja është përfituese e grupit të parë dhe ka nevojë për përkujdesje dhe paketë higjeno-sanitare. Për shkak të pandemisë, të interesuarat u njoftuan, se duhet të paraqiten në Kmcap Epror në tetor të 2020-ës. Gjatë kësaj kohe askush nuk e ka vizituar zonjën, po i kanë thënë, se nuk e përfiton kempin, pa i dhënë asnjë shpjegim.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *