Nga e hëna, mësimi pa turne dhe me kohëzgjatje normale të orëve – Stop
Lajme, Të Gjitha

Nga e hëna, mësimi pa turne dhe me kohëzgjatje normale të orëve

Duke filluar nga dita e hënë e javës së ardhshme, në të gjitha shkollat e vendit, do të zhvillohet mësim normal, pa turne dhe me kohëzgjatje normale të orëve mësimore.

Lajmi është dhënë nga ministrja e Shëndetësisë, Evis Kushi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

Ndërkohë, ministrja iu bën thirrje për ruajtjen e masave anti-COVID, vazhdimi i procesit të vaksinimit, mbajtja e maskave, dezinfektimi i mjediseve, ruajtja e higjienës në mënyrë që mos rikthehet skenarit të mësimit me turne.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *