“Në vendin ku ju rezistua komunizmit”! Gjekmarkaj në Shkodër: PD ofron përfaqësuesin më dinjitoz, do të zgjojmë shpresën – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

“Në vendin ku ju rezistua komunizmit”! Gjekmarkaj në Shkodër: PD ofron përfaqësuesin më dinjitoz, do të zgjojmë shpresën

Deputeti demokrat, Agron Gjekmarkaj, ka shijuar sot një kafe në Shkodër, i shoqëruar nga disa kolegë të tjerë dhe kandidati i PD në Bashkinë e Shkodrës, Xhemal Bushati.

Teksa publikon disa fotografi, deputeti Gjekmarkaj thekson se kandidati demokrat dhe deputetët e PD kanë zhvilluar një fushatë mbresëlënëse në Shkodër për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit, duke zgjuar shpresën për një Shkodër, ku të gjithë banorët e saj të jenë aksionerë në qeverisjen lokale.

Postimi i Gjekmarkajt:
Një kafe në Gjuhadol të Shkodres është gjithmonë kenaqesi. Sebashku me Xhemal Bushatin kantidatin e PD në zgjedhjet e 6 Marsit , koleget Emila Koliqi , Greta Bardeli Gjoni e Izmira Ulqinaku të cilet po zhvillojnë një fushatë mbreslënese duke zgjuar shpresen per një Shkoder ku të gjithë banoret e saj të jenë aksioner në qeverisjen lokale. Giuhadoli kjo lagje historike e vlerave të medha kulturore , si dhe të tjerat zona të metropolit të Veriut , me rezonim intelektual e patriotike, voter ku u ndezen zjarret e kryengritjeve kombetare, ku ju rezistua komunizmit pa ndoshta e sikur, ku lidhje me boten perendimore nuk u nderpe kurrë , as ateherë kur dhuna ra mbi të pameshirshem sot mirpret Xhemal Bushatin kantidatin e vlerave qytetare , perfaqesuesin me dinjitoz të asaj që Shkodra perfaqeson, të asaj që PD ofron! Dikur kam patur fatin të vizitoj me At Zef Pllumin në këtë lagje doktoreshe Terezina Sumen një zonjë që vinte nga tjeter kohë si model për të ardhmen. Shkodra ruan kujtesen e zgjedh te ardhmen.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *