“Në një rrugë miqësie që forcohet dita-ditës”, Rama pret me dhurata senatorë dhe kongresmenë amerikanë (FOTO) – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

“Në një rrugë miqësie që forcohet dita-ditës”, Rama pret me dhurata senatorë dhe kongresmenë amerikanë (FOTO)

Kryeministri Edi Rama priti sot në zyrën e tij senatorë dhe kongresmenë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Të shoqëruar nga ambasadorja Yuri Kim, ligjvënësit amerikanë kanë pozuar krah Ramës, i cili siç shihet edhe nga fotot i ka pritur me dhurata.

“Me senatorë e kongresmenë nga Shtetet e Bashkuara, në një rrugë miqësie e partneriteti që forcohet dita-ditës”, shkruan Rama.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *