Mjekja obstetër-gjinekologe: Nuk ka të dhëna që vaksina pengon shtatzëninë – Stop
Lajme, Të Gjitha

Mjekja obstetër-gjinekologe: Nuk ka të dhëna që vaksina pengon shtatzëninë

Mjekja obstetër-gjinekologe, Rubena Moisiu ka rekomanduar këtë të hënë që gratë që janë shtatzëna apo ato që planifikojnë një shtatzëni të bëjnë vaksinën në mënyrë që të jenë të mbrojtura nga Covid-19.

Sipas mjekes, nuk ka asnjë fakt shkencor që të provojë se vaksina dëmton apo pengon shtatzëninë.

‘’Nuk ka asnjë të dhënë shkencore deri më sot e cila të vërtetojë ose mbështesë faktin që vaksina pengon mundësinë e një shtatzënie. Përkundrazi, rekomandojmë gratë shtatzëna ose që të arrijnë  të bëjnë vaksinën në kohën e duhur që të jenë të mbrojtura.’’- tha mjekja.

Në një video të shpërndarë në Facebook nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, shfaqen disa vajza të cilat kanë bërë vaksinën dhe iu bëjnë apel qytetarëve që të vaksinohen.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *