Merrte para për një notë kaluese, SPAK kërkon 3 vite burg për pedagogun – Stop
Lajme, Të Gjitha

Merrte para për një notë kaluese, SPAK kërkon 3 vite burg për pedagogun

Prokuroria e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit (SPAK) ka kërkuar 3 vite burg për padagogun Alket Dino, i dyshuar për korrupsion.

Gjithashtu, SPAK ka kërkuar edhe dënim plotësues që për 5 vite të mos ushtrojë asnjë funksion publik.

Pedagogu i fakultetit të Shkencave të Natyrës në Universitetin “Fan Noli” në Korçë u arrestua një vit më parë nga SPAK, pasi u dyshohej se merrte para nga studentët në këmbim të një note kaluese.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *