“Lotët” e Berlusconit: Jam i zhgënjyer me mikun tim Putin, ai gjithmonë është dukur demokrat – Stop
Bota, Të Gjitha

“Lotët” e Berlusconit: Jam i zhgënjyer me mikun tim Putin, ai gjithmonë është dukur demokrat

Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi ka thënë se është thellësisht i zhgënjyer dhe i trishtuar nga sjellja e Vladimir Putin, me të cilin ishte i afërt, por që ka marrë “një përgjegjësi shumë serioze ndaj gjithë botës” me sulmin e tij ndaj Ukrainës.

” Nuk mund dhe nuk dua ta fsheh faktin se jam thellësisht i zhgënjyer me sjelljen e Vladimir Putin, i cili ka marrë një përgjegjësi shumë serioze për të gjithë botën ,” tha Berlusconi.

“ E takova gati njëzet vjet më parë dhe ai më dukej gjithmonë një demokrat dhe njeri i paqes ”, vazhdoi miliarderi 85-vjeçar , i cili shërbeu tre herë si kreu i qeverisë midis 1994 dhe 2011 .

Berluskoni deri më tani është përmbajtur nga kritikat publike të Putinit. Kur ishte në pushtet, Berlusconi kishte mbajtur miqësi personale me presidentin rus, duke arritur deri aty sa ta ftonte për pushime në rezidencën e tij luksoze në Sardenjë.

” Përballë tmerrit të masakrës së civilëve në Butch dhe zonave të tjera, krimeve të vërteta të luftës, Rusia nuk mund të mohojë përgjegjësitë e saj, ” tha Berlusconi.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *