Lokalin e kishte pikë shitjeje të drogës dhe bixhozit, arrestohet 34-vjeçari, procedohen 7 të tjerë – Stop
Lajme, Të Gjitha

Lokalin e kishte pikë shitjeje të drogës dhe bixhozit, arrestohet 34-vjeçari, procedohen 7 të tjerë

Policia e Kukësit ka vënë në pranga ditën e sotme 34 vjeçarin me inicialet F.E pasi ai kishte përshtatur lokalin e tij për shpërndarjen e lëndëve narkotike dhe për lojëra të paligjshme të fatit.

Po ashtu janë proceduar penalisht 7 persona dhe është shpallur në kërkim një tjetër.

Njoftimi i Policisë:
Kukës

Kapet dhe ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim në kuadër të operacionit policor të koduar “Vila”.

Në vijim të operacionit policor të koduar “Vila”, të zhvilluar më datë 16.10.2021, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes së lëndëve narkotike dhe ushtrimit të paligjshëm të lojërave të fatit, si rezulat i të cilit u arrestua 1 shtetas, u proceduan në gjendje të lirë 7 shtetas dhe u shpall në kërkim 1 shtetas tjetër, Drejtoria Vendore e Policisë Kukës, në bashkëpunim DVP Tiranë, ka bërë të mundur lokalizimin dhe kapjen e shtetasit në kërkim:

F. E., 34 vjeç, banues në Tiranë.

Gjykata e Shkallës së Parë Kukës i ka caktuar këtij shtetasi, masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Përshtatja e lokalit për përdorim droge”, “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Organizimi i lotarive të palejuara” dhe “Vënia në dispozicion e lokalit për lojëra të palejuara”.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *