Lindi tre vajza, gruas i ngulin gozhdë në kokë për të patur djalë – Stop
Bota, Të Gjitha

Lindi tre vajza, gruas i ngulin gozhdë në kokë për të patur djalë

Një grua shtatzënë në Pakistan përdori një metodë të pabesueshme për të lindur djalin e saj të katërt pas tre vajzave. Ajo u shtrua në Spitalin Lady Reading në qytetin Peshaëar me një gozhdë 5 cm në kokë. Prapaskenat e ngjarjes, e cila në fillim u duk si aksident, tronditën edhe ekipet mjekësore.

Pasi mësoi se foshnja në barkun e nënës së saj, e cila kishte 3 vajza, ishte gjithashtu vajzë, ajo ishte e pafuqishme përballë kërcënimeve të të shoqit dhe iu drejtua një metode të pabesueshme, raporton abcnews.al.

“Shëruesja”

Gruaja, identiteti i së cilës nuk bëhet i ditur, e gjeti veten pranë një “sheruesi” pas kërcënimeve të të shoqit. I ashtuquajturi shërues i tha gruas së pafuqishme se për të pasur një djalë, ajo duhej të ngulte një gozhdë në kokën e saj. Gozhda iu ngul me çekan në kokë.

“E bëra vetë”

Por situata doli jashtë kontrollit dhe shëndeti i saj u përkeqësua. Në fillim ajo i tha mjekëve të spitalit ku u dërgua se e kishte ngulur vetë gozhdën, por më pas tregoi të vërtetën.

Mjeku Haider Khan shpjegoi se gruaja shtatzënë u përpoq të hiqte gozhdën nga koka me pincë, por dështoi dhe shkoi në spital. “Ajo ishte plotësisht i vetëdijshne kur arriti këtu, por kishte shumë dhimbje. Për fat të mirë nuk i ka prekur trurin”, tha ai.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *