Lapsusi i (pa)qellimshem i Metes: Basha te deklaroje se eshte marre peng! – Stop – 20 Tetor 2020 – Stop
Të Gjitha

Lapsusi i (pa)qellimshem i Metes: Basha te deklaroje se eshte marre peng! – Stop – 20 Tetor 2020

Sot në Tiranë ishte për një vizitë zyrtare ministri i jashtëm grek Niko Dendias dhe kjo vizitë u shoqërua me protesta e tensione nga partia came dhe shoqata Camëria.Presidenti i republikës Ilir Meta u pyet dje për një deklaratë të kreut të opozitës Lulzim Basha, dhe Meta u përgjigj duke thënë, se ai duhet të deklarojë, se është peng, sic bëri ish presidenti boshnjak Ilija Izetbegovic.Por pasi deklarata e Metës bëri bujë për shkak të një carjeje Meta-Basha, zëdhënësi i kreut të shtetit, Tedi Blushi, shkroi në facebook, se thënia për pengun i referohej kryeministrit Rama.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *