Kualifikohet per ne policine e shtetit, e perjashtojne se ka syze optike-Stop-12 Korrik 2021 – Stop
Të Gjitha

Kualifikohet per ne policine e shtetit, e perjashtojne se ka syze optike-Stop-12 Korrik 2021

Një tjetër denoncim për konkurimet në policinë e shtetit, vjen nga i riu Griseld Gjishti. Ai ka aplikuar dhe ka kaluar 3 fazat e testimit, por në finale nga komisioni i kontrollit shëndetsor është skualifikuar, sepse kishte syze optike. Këtë fakt Grisledi nuk e ka mbajtur të fshehtë, që nga momenti i aplikimit, pasi edhe foton e formularit e ka me syze optike.Ish-zyrtari i policisë së shtetit, Neritan Islamukaj, shprehet, që kjo situatë vjen si pasojë e punës jo të mirë nga burimet njerëzore në drejtorite vendore, pasi i riu duhet të ishte ndaluar që në momentin e aplikimit dhe jo pasi ai të kalonte fazat e testimit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *