Korçë/Shërohen 3 rastet e para të regjistruara me koronavirus. – Stop
Të Gjitha

Korçë/Shërohen 3 rastet e para të regjistruara me koronavirus.

Tre pacientë janë shëruar në Korçë pasi ishin prekur nga koronavirusi. Bëhet fjalë për 3 pacientët e parë që u regjistruan në juglindje, një menaxher lokali dhe një çift të moshuarisht.

Drejtori i spitalit të Korçës, Litian Broka bën me dije lajmin dhe tashmc 3 rastet e para në Korçë janë rikuperuar. Madje sipas tij një prej të moshuarve kishte sëmundje respiratore por në fund ja doli. Broka ka dhe një falenderim epik dhe për doktorin Pëllumb Pipero.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *