Korça nuk gjen paqe nga tërmetet, regjistrohen lëkundje te tjera gjatë natës. – Stop
Të Gjitha

Korça nuk gjen paqe nga tërmetet, regjistrohen lëkundje te tjera gjatë natës.

Pas tërmetit 5,2 i shkallës Rihter që shkundi Korçën ditën e djeshme disa tërmete të tjera godasin sërish qytetit jug lindor.

Disa  tërmete njeri 3.3, 3.2, 2.3 dhe disa më të dobët kanë goditur Korçën orët e para të mëngjesit të sotëm. Epiqendrat e tërmetit kanë qenë 7 kilometra larg fshatit Nikolicë, i cili ndodhet 15 kilometra larg qytetit.

Lëkundjet kanë qenë të shpeshta dhe kjo gjë ka shkaktuar jo pak panik tek qytetarët të cilët janë shprehur se në orën 3:33 të mëngjesit kanë ndier lëkundjet gje që la shkatuar panik tek ta. Lëkundjet u ndjenë të lehta në të gjithë Shqipërinë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *