Kopshti i ri rri bosh, Bashkia Rrogozhine le femijet tek kopshti i vjeter – Stop
KLIPET

Kopshti i ri rri bosh, Bashkia Rrogozhine le femijet tek kopshti i vjeter

I jemi drejtuar njësisë administrative Gosë, Rrogozhinë sepse na ka ardhur një ankesë për fëmijët e kopshtit Gosë. Lidhet me godinën e “Shkollës së Mesme të Bashkuar, Gosë”, e cila pas tërmetit të 26 nëntorit, u cilësua si godinë arsimore jashtë funksionit. Në nëntor të 2021, vetë Kryeministri Rama e inaguroi këtë godinë ende pa përfunduar punimet.Në 7 mars 2021, nxënësit e shkollës futen tek ambientet e reja, ndërsa fëmijët e kopshtit ende jo, duke vazhduar në godinën e vjetër me lagështirë. Iu drejtuam Zyrës Arsimore Rrogozhinë, dhe titullari Luan Sheshi, tha, se arsyeja e mosfutjes në ambientet e reja, është një cisternë nafte, që ndodhet aty pranë.Për këtë problem vemë në dijeni Bashkinë Rrogozinë, ku komunikuam me Sekretarin e Përgjithshëm, Elton Sula, i cili na tha, se cdo gjë do zgjidhet për pak ditë.Pas ndërhyrjes së “Stop”, ky rast u zgjidh dhe fëmijët u futen tek godina e re.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *