Konflikti i biznesit me drejtorine Tia-s! – Stop
KLIPET

Konflikti i biznesit me drejtorine Tia-s!

Në këtë pjesë të programit i rikthehemi cështjes së TIA-s dhe drejtorit gjerman Kostandin Alensleben, pasi ky i fundit nuk do t’ia dijë për ligjet në Shqipëri.Pak kohë më parë treguam me fakte, se drejtori detyronte bizneset e aeroportit të rrinin hapur, kur institucionet shtetërore kishin dhënë urdhër për mbyllje për shkak të pandemisë.Së fundi disa biznese janë në gjyq me drejtorin e aeroportit, për shkak të veprimeve abuzive nga ana tij. Argjendari Gjikondi e libraria Adrion, nuk do të jenë më në hapësirat e aeroportit të Rinasit.Madje Kostandin Alensleben, bën vetgjyqësi me një subjekt privat, i cili është drejt përfundimit të kontratës me TIA-n.Pa pritur vendimin e gjykatës Kostandini ka nisur cmontimin e lokalit të biznesit në fjalë.Gjykata ka pranuar kërkesën e bisnezit të dëmtuar për masë sigurie dhe urdhëron TIA –n, që të mos lëvizë asnjë pajisje të bisnezit deri në gjykimin e themelit të problemit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *