Kompania i mban sanitares pagen e karantines! – Stop
KLIPET

Kompania i mban sanitares pagen e karantines!

Pas viktimës së parë me korona virus në Shqipëri, personeli i spitalit të Durrësit hyri në izolim të detyruar. Një ndër to personat, që hynë në karantinë ishte dhe Luljeta Kapreli,sanitare e kompanisë “Sanitary Cleaning sh.p.k”,e cila pas disa ditësh iu rikthye punës, pasi rezultoi negative.Por Luljeta konstatoi, se ditët e izolimit i ishte mbajtur paga nga menaxherja e kompanisë Sofie Xhaferri.Kjo e fundit në një komunikim me gazetaren e Stop thotë, që punonjësja duhet të kishte paraqitur raport.Pas këmbënguljes sonë zonja Xhaferri premtoi t’i japë Luljetës pjesën e munguar të parave të pagës.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *