Komisioni i Rithemelimit:6 Marsi tregoi se demokratët s’i shkojnë pas një kllouni – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Komisioni i Rithemelimit:6 Marsi tregoi se demokratët s’i shkojnë pas një kllouni

Teksa është drejt përfundimit procesi i numërimit të votave të zgjedhjeve të 6 Marsit dhe kandidati i koalicionit “Shtëpia e Lirisë”, Bardh Spahia është drejt fitores në Shkodër, ka reaguar  Komisioni i Rithemelimit të Partisë Demokratike.

Në një deklaratë për mediat, Komisioni për Rithemelimin e PD thotë se 6 Marsit tregoi se demokratët nuk duan t’i shkojnë pas në greminë, “një kllouni që pas 6 humbjesh deklaron se nuk ka humbur kurrë dhe që provon se nuk do të arrijë të kalojë dot as pragun elektoral” duke iu referuar deklaratave të Bashës.

Komisioni i Rithemelimit të Partisë Demokratike thotë se është opozita e vetme dhe e vërtetë.

“Komisioni i Rithemelimit të Partisë Demokratike falenderon me mirënjohje të thellë, të gjithë demokratët dhe anëtarët e koalicionit “Shtëpia e Lirisë” për mbështetjen e tyre të madhe në zgjedhjet e 6 Marsit.

Një falenderim për Shkodrën dhe qytetarët e saj të cilët me mbështetjen e tyre për kandidatin e “Shtëpisë së Lirisë” Bardh Spahia, dëshmuan se Shkodra si gjithnjë mbetet Rozafa e lirisë së shqiptarëve.

Në këto zgjedhje ne u përballëm jo vetëm me kreun e Meduzës, por edhe me shtojcat e tij, që duan ta mbajnë Partinë Demokratike opozitë fasadë, peng të regjimit.

Gjithsesi, vota e popullit opozitar tregoi qartë se demokratët dhe opozita e vërtetë nuk mund të nënshtrohen dhe nuk mund të merren peng. Ajo është gati për t’u ringritur plot besim dhe shpresë.

Vota e qartë e 6 Marsit tregoi se demokratët nuk duan t’i shkojnë pas në greminë, një kllouni që pas 6 humbjesh deklaron se nuk ka humbur kurrë dhe që provon se nuk do të arrijë të kalojë dot as pragun elektoral.

Komisioni i Rithemelimit të Partisë Demokratike, opozita e vetme dhe e vërtetë:

I bën thirrje të gjithë anëtarëve, mbështetësve, drejtuesve, deputetëve që janë në Partinë Demokratike për shkak të idealeve dhe jo të interesave, t’i bashkohen vullnetit të popullit opozitar për një Parti Demokratike të Rithemeluar më të hapur, më të fortë dhe më të bashkuar!”,  shkruan Komisioni i Rithemelimit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *