Këshilli i Sigurisë Kombëtare bën bashkë Ramen dhe Bashën, diskutimet bëhen online. – Stop
Të Gjitha

Këshilli i Sigurisë Kombëtare bën bashkë Ramen dhe Bashën, diskutimet bëhen online.

Këshilli i Sigurisë Kombëtare i thirrur nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka nisur punen online, ashtu si ishte paralajmeruar qe me pare.

Mbledhja behet online, e tema qendrore eshte diskutimi për hapat e mëtejshëm për përballimin e pandemisë së shkaktuar nga virusi Covid-19.

Duke marrë parasysh situatën e pandemisë, e cila imponon distancimin social, mbledhja zhvillohet online dhe jo në tryezën e zakonshme të Presidencës.

Kryeministri Rama ka ndare ne faqen e tij ne Facebook foto nga takimi onine qe po zhvillohet.

Te pranishem jane kryedemokrati Basha, qe e kishte konfirmuar qe me pare pranine e tij ne mbledhjen e therritur nga kreu i shtetit, por edhe ministra te kabinetit Rama.

Presidenti Meta kishte propozuar që mbledhja të zhvillohej në Pallatin e Brigadave ku do të respektohej edhe distanca midis të ftuarve.

Por, pas diskutimeve është vendosur te behet online.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *