Kerkon ilac per gjurin, ne farmaci shitet pa pulle e me cmim te larte-Stop-21 Qershor 2021 – Stop
Të Gjitha

Kerkon ilac per gjurin, ne farmaci shitet pa pulle e me cmim te larte-Stop-21 Qershor 2021

Fadil Daja pas një problemi në gju i është drejtuar spitalit të traumës, ku ka marrë një recetë me medikamentin Sinovial 64 mg. Kur i është drejtuar farmacive, cmimi ka qenë i lartë dhe ndryshonte nga një farmaci në tjetrën.Disa farmaci nuk e kishin fare këtë medikament, ndërsa ato e që e kishin, e shisnin pa pullë dhe 23 mijë deri në 28 mijë lekë të reja.Fadili thotë, se në këto kushte, nuk mund të blinte ilacin e nevojshëm, ndaj e siguroi përmes të afrëmve në Itali për vetëm 20 euro.”Stop” provoi të kërkonte nëpër farmaci Sinovial 64 mg, por funksiononte vetëm me porosi dhe pa pullën e Ministrisë së shëndetsisë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *