Kembesori gjobitet dhe i falsifikohet gjoba! – Stop
KLIPET

Kembesori gjobitet dhe i falsifikohet gjoba!

Ilirjan Cauli tregon, se teksa ishte për një vizitë tek të afërmit në Kucovë, në datën 4 maj 2020, është ndaluar nga policia dhe i është kërkuar karta e identitetit, të cilën ua dha policëve. Në 29 maj u njoftua nga komisariati i Lushnjes, që është gjobitur me 100 mijë lekë të vjetra, për shkelje. Sipas tij, në proces-verbalin,që i është vënë në dispozicion, ishte emri dhe mbiemri i tij, madje edhe firma e tij, për të cilën nuk ka asnjë ide, se kush mund ta ketë hedhur.Ne i drejtohemi komisariatit të Kucovës dhe shefi i këtij komisiariati,ia kalon kompetencat shefit të rendit, pasi ai është në dijeni dhe ka praktikën. Në drejtorinë vendore të policisë Berat thonë, se puna e tyre fillon në momentin, që ilirjani do të bëjë ankimimin e vendimit të Kucovës.Për këtë rast pyetëm avokatin Mikel Çipi, sipas të cilit qytetarit duhet t’i vihej në dispozicion proces-verbali dhe duhej të thirrej në komision.Përsa i përket nënshkrimit, nëse provohet, që nuk e ka bërë ai, kemi të bëjmë me vepër penale.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *