Kapja e 400 kg kokainë, Kim: SPAK e DEA luajtën rol të rëndësishëm – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Kapja e 400 kg kokainë, Kim: SPAK e DEA luajtën rol të rëndësishëm

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri, Yuri Kim ka reaguar ditën e sotme për operacionin ndërkombëtar që çoi në kapjen e 400 kilogramëve kokainë në Lipjan të Kosovës ardhur nga Brazili.

Kim shkruan nëpërmjet një statusi në “Twitter” se kapja e kokainës është rezultat i bashkëpunimit të fortë mes SHBA, Italisë, Shqipërisë e Kosovës.

Ajo vlerëson ndër të tjera rolin dhe rëndësinë e SPAK dhe Policisë shqiptare si të rëndësishëm në sulmin kundër trafikantëve ndërkombëtarë të drogës e krimit të organizuar.

STATUSI NGA YURI KIM

Kapja e djeshme e 400 kg kokainë është rezultat i bashkëpunimit të fortë midis SHBA, Italisë, Shqipërisë, Kosovës. SPAK & Policia e Shtetit Shqiptar, DEA, luajtën një rol të rëndësishëm në këtë sulm kundër trafikantëve ndërkombëtarë të drogës dhe krimit të organizuar.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *