Kamez/ studentet e bujqesorit pa konvikte pas termetit! – Stop
KLIPET

Kamez/ studentet e bujqesorit pa konvikte pas termetit!


Një i ri nga Pogradeci është dënuar pa vendim nga prokurori i Korcës, Edmond Shytka. Në 13 prill 2019 rreth drekës, nga një kontroll rutinë, Renato Verushi ndalohet nga policia rrugore për test alkooli. Ai rezultoi i dehur dhe iu bllokua patenta. Rasti iu referua prokurorit të Korcës e në gjykatë u vendos 4 muaj burg për të riun. Ditet e burgimit duhet të mbaronin në 13 Korrik 2019.Por në 26 nëntor, prokurori Edmond Shytka nxjerr një urdhër arresti për 23 ditë. Por mesa duket, prokurori ka llogaritur gabim ditët, pasi edhe gjykata e shkallës së parë, edhe ajo e Apelit e thonë qartë, se Renato Verushi i ka mbaruar ditët e burgut në korrik. Në një ballafaqim me prokurorin Shytka, ky i fundit thotë, se mund të ketë roitur, ndaj i dënuari sipas tij, duhet të fshihej e të mos i dorëzohej drejtësisë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *