Kabineti “Rama 3″/ Kryeministri publikon zyrtarisht emrat e ministrave të rinj – Stop
Lajme, Të Gjitha

Kabineti “Rama 3″/ Kryeministri publikon zyrtarisht emrat e ministrave të rinj

Edi Rama ka zyrtarizuar emrat e ministrave të rinj të kabinetit.

Kabineti i ri:

Zv Kryeministër – Arben Ahmetaj

Ministër i Drejtësisë – Ulsi Manja

Ministër i Brendshëm – Blendi Çuçi

Ministre e Ekonomisë dhe Financave  – Delina Ibrahimaj

Ministre e Kulturës – Elva Margariti

Ministër i Mbrojtjes – Niko Peleshi

Ministre e Jashtme – Olta Xhaçka

Ministre e Infrastrukturës – Belinda Balluku

Ministre e Shëndetësisë – Ogerta Manastirliu

Ministre e Turizmit dhe Mjedisit – Mirela Kumbaro

Ministre e Arsimit: Evis Kushi

Ministra të Shtetit – Elisa Spiropali, Edona Bilali, Bora Muzhaqi, Milva Ikonomi

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *