Jeton dhe mjekohet ne France, nuk i japin vertetimin per ilacet, Stop zgjidh problemin! – Stop
KLIPET

Jeton dhe mjekohet ne France, nuk i japin vertetimin per ilacet, Stop zgjidh problemin!

Dritan Luku jeton prej 7 vjetësh në Francë dhe tregon, se vuan nga stresi ishemik kardiak. Ai kërkon një vërtetim nga Ministria e Shëndetësisë për medikamentet, me të cilat trajtohet në Francë, nëse janë apo jo në tregun farmaceutik shqiptar.Ne kërkuam informacion në Qendrën Kombtare të Barnave dhe na thanë, se medikamentet në fjalë janë në tregun shqiptar. Bashkë me babain e Dritanit dorëzuam kërkesën, për t’u pajisur me vërtetimin, në mënyrë, që Dritani të mjekohet në Francë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *