Iken nga vetingu, gjyqtarja Kace Agolli le femijen pa pension ushqimor-Stop-20 Tetor 2021 – Stop
Të Gjitha

Iken nga vetingu, gjyqtarja Kace Agolli le femijen pa pension ushqimor-Stop-20 Tetor 2021

Një denoncuese anonime denoncon në “Stop” një problem me gjyqtaren Kace Agolli. Kjo e fundit ka 6 muaj, që e ka shpallur vendimin për pensionin ushqimor të djalit të saj, por nuk po e zbardh dhe firmos atë. Pas muajsh sorollatje në dyert e gjykatës, zonjës i kanë thënë, se gjyqtarja Agolli është shkarkuar nga vetingu dhe ka lënë peng disa vendime.Me kameran e fshehtë të “Stop” qytetarja i drejtohet Gjykatës së Rrethit Gjyqsor Tiranë, por 3 herë nuk i japin zgjidhje.Pas interesimit të zonjës, interesohet dhe gazetarja e “Stop”, por as kryesekretarja dhe as kancelari nuk ishin, pasi ndodheshin në seminar. Në këtë pikë, zonja i drejtohet sekretares së Kace Agollit, e cila sqaron, se do t’i thotë gjyqtares së shkarkuar, që ta zbardhë vendimin, pasi për këtë po interesohet media.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *