I hiqet emri “Bulevardi blu”, bulevardi i Kamzës merr emrin e Nënë Terezës – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

I hiqet emri “Bulevardi blu”, bulevardi i Kamzës merr emrin e Nënë Terezës

Bulevardi qendror i Kamzës nuk do të quhet më “Bulevardi blu”, por “Bulevardi Nënë Tereza”. Është ky një vendim i këshillit bashkiak të qytetit, i bëri publik nga Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali.

Përmes një postimi në Facebook, ministrja ndan edhe fotot nga inaugurimi i shtatores së Shenjtores.

“Dita e Shenjtërimit të Nënë Terezës është kujtesë e fortë për mbarë botën se ç’mësim njerëzor i dha kombeve shqiptarja humaniste. Në Kamëz, bashkë me Kryetarin e Bashkisë, Rakip Suli dhe Kryetarin e Këshillit të Qarkut, Aldrin Dalipi, inaguruam shtatoren e shenjtores sonë në bulevardin e qytetit.

Me vendim të Këshillit Bashkiak bulevardi kryesor i qytetit do të mbajë emrin Bulevardi “Nënë Tereza”, në nder të emrit dhe misionit të Saj të papërsëritshëm”, shkruan Spiropali.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *