I dënuar me 10 vite burg për drogë në Itali, arrestohet 45-vjeçari nga Belshi (Emri) – Stop
Të Gjitha

I dënuar me 10 vite burg për drogë në Itali, arrestohet 45-vjeçari nga Belshi (Emri)

Një 45-vjecar, i cili ishte shpallur ne kërkim ndërkombëtar, ka rene ne prangat e policisë. Burime zyrtare bene me dije se Shpëtim Pepa, banues në fshatin Gradishtë te Belshit u arrestua me qëllim ekstradimi drejt Italisë.

Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Florences në Itali, e ka dënuar me 10 vjet e 6 muaj burg, për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike”.

Veprimet e mëtejshme për këtë shtetas do të kryhen nga Zyra e Interpolit Tiranë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *