Holandë më shumë se 1000 të vdekur prej koronavirus. – Stop
Të Gjitha

Holandë më shumë se 1000 të vdekur prej koronavirus.

Holanda e kalon pragun e 1000 të vdekurve për shkak të koronavirusit .

Në total në Vendet e Ulëta numërohen 1039 të vdekur dhe 12595 të infektuar. Lajmin e bëjnë me dije autoritetet shëndetësore lokale që saktësojnë që 175 persona kanë vdekur në 24 orët e fundit dhe 845 rezultojnë pozitivë.

Ne total 772 persona janë shtruar në spital, duke e cuar numrin e përgjithshëm të personave në spital në 4712.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *