Gjyqtari nuk gjen adresen e gruas qe kerkon divorcin! – Stop
KLIPET

Gjyqtari nuk gjen adresen e gruas qe kerkon divorcin!

Jemi në Elbasan për problemin e Liljana Ballës, e cila nga martesa e parë ka 3 fëmijë të vegjël. Është martuar sërish, por gjërat nuk kanë shkuar sic duhet, ndaj ka bërë kërkesë-padi për divorc. Liljana tregon, se i është rrëzuar dy herë kërkesa e padisë nga gjyqtari i Elbasanit Bujar Musta, me pretendimin, se nuk ka adresën e zonjës. Por nga ana tjetër, vendimi për kthimin e padisë, i ka shkuar zonjës në adresë. Liljana ka bërë kërkesë- padinë për herë të tretë në pritje që të mund të divorcohet. Avokati Eduart Bici, shpjegon, se nuk është normale kjo që bën gjyqtari Bujar Musta. Pas shumë peripecish, gazetarja e “Stop” arrin të takojë gjyqtarin Musta dhe ky i fundit premton, që këtë radhë kërkesë padinë e zonjës do ta shohë me kujdes.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *