Gjirokastritja: Shtepia e Enver Hoxhes e beri te njohur Gjirokastren – Stop
“STOP”-I JUAJ, KLIPET

Gjirokastritja: Shtepia e Enver Hoxhes e beri te njohur Gjirokastren

Jemi ndalur në Gjirokastër dhe kemi pyetur qytetarët për karakteristikat e tyre.

Ata pretendojnë, se janë nikoqirë dhe jo kurnacë, sic u ka dalë nami.Shumë prej tyre pohojnë, se gjirokastritët kanë traditë respektin e mikpritjen. Më pas ata kanë folur për gatimet tradicionale, si qifqi, bobollaqe, apo karkanaqe. Qytetarët e Gjirokastrës flasin edhe për figurat, me të cilat i ka nderuar qyteti i gurtë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *