Gjirokastër,Manastirliu: Qarqet që s’kanë raste me COVID-19 – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Gjirokastër,Manastirliu: Qarqet që s’kanë raste me COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zbuluar ditën e sotme 4 qarqet e Shqipërisë ku tashmë COVID-19 nuk ekziston më.

Sipas njoftimit të Manastirliut në rrjetet sociale Dibra dhe Kukësi në veri dhe Gjirokastra me Korçën në jug nuk kanë asnjë rast aktiv me koronavirus.

Më parë edhe Vlora është shënuar si qark pa raste aktive ndërkohë tek të tjerats shifrat janë shumë të ulëta.

STATUSI NGA OGERTA MANASTIRLIU
🟢 Lajm i mirë 🙌🏼
Katër qarqe në vend nuk kanë aktualisht asnjë rast aktiv me #Covid19.
🟢Gjirokastër
🟢Dibër

🟢Kukës
🟢Korçë

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *